Astrologia

Co to jest astrologia?
Astrologia to nauka o wpływie ruchów planetarnych na nasze życie. Astrologia opiera się na astronomii, a astrologowie muszą znać prawidłowe położenie planet między stałymi gwiazdami w danym momencie, a także prawidłowe pozycje zodiakalnych stałych znaków gwiazdowych w stosunku do miejsca urodzenia. Gdy znane są prawidłowe pozycje znaków i planet, astrologowie mogą budować wykresy przedstawiające te pozycje. Korzystając z tej wiedzy, astrolog może przestudiować wykresy i wyciągnąć szereg wniosków na temat momentu, w którym wykres został rzucony. Przede wszystkim astrologia służy do zrozumienia siebie i naszej karmy dla tego życia.

Podstawowym założeniem tej astrologii jest to, że wszystkie rzeczy są ze sobą powiązane. Naszą karmę lub fortunę określa predestynowany kosmiczny plan. Jesteśmy duszą wcielającą się w ciało w bardzo określonym czasie i miejscu, a nasze życie jest odbiciem większej całości, w której się rodzimy, tak jak kwiaty kwitną w pewnych momentach, kiedy wszystkie warunki są idealnie zgodne. Podobnie jest w przypadku naszych narodzin na tej planecie, zgodnie z teorią karmy.
Jakie są wykresy?

W Jyotish głównym przedmiotem jest twoja mapa. To mapa planet w znakach zodiaku. Wykresy są rzucane na podstawie dokładnego momentu w konkretnym miejscu na ziemi. Dlatego w momencie, w którym się urodziłeś i w miejscu, w którym się urodziłeś, znajduje się wykres, który jest znany jako „wykres urodzeniowy ”.

Czytając mapę nieba dla czasu i miejsca twojego urodzenia, astrologowie mogą wiele powiedzieć o tobie. Pozycje planet w prawdziwym zodiaku gwiazdowym są brane, a twoje „dashas” (predykcyjna oś czasu) są ułożone. Twój wykres wedyjski najprawdopodobniej będzie odzwierciedlał twoje prawdziwe życie, a twoje dashy prawdopodobnie działają tak, jak powinny. Astrolog wedyjski patrzy na te planety, znaki i rozmieszczenie domów na twojej mapie i może „zobaczyć” twoją osobowość, a także wydarzenia i możliwości życiowe – zarówno dobre, jak i złe czasy w twoim życiu. Dashy są następnie używane do ustalenia, „kiedy” wydarzenia będą miały miejsce w życiu.
Magia predykcyjna astrologii wedyjskiej
Dasha dają znacznie większą predykcyjną dokładność astrologii wedyjskiej niż jest to możliwe w przypadku astrologii zachodniej. Te „planetarne okresy rządzenia”, które są unikalne dla tego systemu, dają astrologom wedyjskim narzędzie do dość dokładnego przewidywania trendów, zmian i wydarzeń w twoim życiu z niesamowitą precyzją. Dlatego astrologowie wedyjscy są mniej ograniczeni do mówienia o twoim ogólnym ja i mogą bardziej zagłębić się w to, co wydarzy się w twoim życiu.

Dokładniejsze wyjaśnienie czym jest Mahadasa w zakładce horoskop.

Astrologia wedyjska (Jyotish) wykorzystuje siedem planet: Księżyc, Słońce, Marsa, Merkurego, Saturna, Jowisza i Wenus, jako rzeczywiste planety stałe, a także Rahu i Ketu w analizie mapy. Układ planet w chwili narodzin nad miejscem naszego urodzenia staje się naszą tabelą narodzin i pokazuje podróż naszej duszy w tym ziemskim wcieleniu. Wykres pokaże naszą osobowość i rodzaj relacji, jakie będziemy mieć, a także naszą karierę, finanse i zdrowie, itd.

Rahu i Ketu nie są tak naprawdę planetami substancji fizycznej jak pozostałe siedem planet, a raczej obszarami wzburzonej energii. Są to punkty, w których przecinają się Księżyc i orbity Ziemi. Tworzy to dwa obszary zaburzeń elektromagnetycznych, które są naprzeciw siebie i stały się znane jako węzły Księżyca lub w terminach wedyjskich Rahu i Ketu.

Rahu Ketu to sanskrycka nazwa nadana zbiorczo węzłom Księżyca. Rahu to północny, a Ketu to południowy węzeł Księżyca. Są zawsze naprzeciw siebie, czyli w odległości 180 stopni.

Tworzą one oś karmiczną na wykresie astrologii wedyjskiej, które wskazują rodzaje karm przybywających do tego życia, których można doświadczyć dla każdej osoby. Wskazują również, na których obszarach życia będziesz się koncentrował lub dążył do doskonałości.

Pozytywny Rahu – to świetny artysta, piosenkarz, naukowiec, lider biznesu, polityk lub twórca, który może wymyślić nową ścieżkę łamiącą pomysły z nie wiadomo skąd. Przynosi mnóstwo pracy i gwałtowny wzrost, gdy osoba niczego nie oczekuje. Rahu może stworzyć małżeństwo lub związek z osobą, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Pozytywny Rahu może przynieść władzę polityczną, olbrzymie pieniądze i niesamowite dochody z kanałów rządowych, które mogą przynieść więcej gotówki niż najśmielsze marzenia. Rahu daje niesamowite umiejętności zawierania transakcji i sprawia, że można odejść z ofertami, o których nikt nie pomyślał. Zyski zagraniczne, sukcesy w obszarach, w których inni ponieśli porażkę, a duże zyski w spekulacjach są darami pozytywnego „dawcy Rahu”.

Negatywne Rahu daje negatywne myśli i depresyjne myślenie. Może to powodować problemy podatkowe i przestępcze nastawienie. Mogą istnieć dzikie potrzeby hazardowe, które mogą cię zrujnować, a także są głównym powodem takich problemów, jak uzależnienie od alkoholu i nadużywanie substancji. „Przyjmujący Rahu” popycha osobę do złych decyzji biznesowych, pracując z nierzetelnymi ludźmi, którzy składają fałszywe obietnice i niepewne myśli, które sprawiają, że czują, że mają rację, gdy w rzeczywistości jej nie mają.

Mitologia

Według mitologii indyjskiej Pan Visnu postanowił uczynić Bóstwa (siedem planet) nieśmiertelnymi. Visnu rozbił morze, aby wydobyć święty nektar zwany amrita, z zamiarem uczynienia planetarnych Bogów nieśmiertelnymi. Visnu ustawił wszystkie bóstwa planet w szeregu, aby otrzymać miksturę nektaru. Jednak demon o imieniu Rakshasha, który wyglądał jak smok, wkradł się i przebrał za bóstwo, aby stać się nieśmiertelnym. Gdy Visnu zdał sobie sprawę, że został oszukany, by dać demonowi nektar, wyjął miecz i pokroił go na pół. Głową smoka stał się Rahu, a ogon Ketu, ale teraz nie można ich zabić, ponieważ otrzymali nektar nieśmiertelności. Kiedy węzły, Rahu i Ketu zobaczyli, jak rozgniewali Visnu, pokutowali mu i ostatecznie otrzymali status planet. Zatem Rahu i Ketu są bardzo potężną siłą, która działa w naszym życiu, aby kontrolować wpływy i sytuacje karmiczne poprzez oś Rahu Ketu.

Pozycja Rahu na wykresie astrologii wedyjskiej pokaże główny obszar zainteresowania danej osoby. Na przykład ktoś z Rahu w znaku wstępującym (pierwszy dom) będzie bardzo skupiony na sobie, a nawet może wydawać się egoistyczny dla otaczających go osób. Jednak konieczne jest, aby ta osoba była skupiona i jej wyzwaniem jest zbilansowanie własnych potrzeb z potrzebami partnera, jeśli chcą stworzyć związek. Oto wyzwanie dla osoby z Rahu w pierwszym domu. Te osoby z Rahu w 10 domu kariery będzie miał silny nacisk na karierze i statusu i będzie bardzo dużo uznanie potrzeby w kategoriach władzy i statusu. Osoby z Rahu w 6 domu będzie miał zamiar służyć innym w zakresie leczenia i pomocy społeczeństwu. Rahu w 4 domu dadzą silny nacisk na środowisku domowym.

Rahu reprezentuje skupienie i tam, gdzie najprawdopodobniej włożysz wysiłek, i w tym może również reprezentować nienasycone pragnienia. Jednym z naszych wyzwań będzie ograniczenie lub kontrolowanie pragnień, aby znaleźć równowagę w naszym życiu. Rahu w 10 domu może wskazywać tendencje że jeśli osoba może prowadzić do pracoholizmu. Zbyt dużo czasu w pracy może prowadzić do niezadowolenia partnera, a tym samym problemów z relacjami. Widzimy więc, że nasza pasja może stać się również naszym wyzwaniem. Rahu może również reprezentować władzę i bogactwo, dlatego właśnie Chińczycy często czczą smoka, aby wprowadzić dobrobyt w ich życie.

Podczas gdy Rahu jest bardzo zaangażowany w sprawy materialne i ziemskie, jego odpowiednik Ketu jest o wiele bardziej zainteresowany wprowadzaniem wiedzy z poprzedniego życia, która jest związana z tym życiem i zachęcaniem nas do uwolnienia się od bagażu emocjonalnego i poczucia winy. W pewnym stopniu zachęci nas to do porzucenia rozumowania intelektualnego, ponieważ Ketu wychodzi poza rozumowanie intelektualne i bardziej ku wierze. Ketu może powodować blokady i bóle w naszym życiu, aby zmusić nas do zmiany naszych wzorców psychologicznych i przejścia dalej. Może przedstawiać się jako irracjonalny lęk i tym samym zachęcać do eksploracji podświadomości, co ponownie może prowadzić do poważnych zmian i ewolucji. Ketu jest tak naprawdę wysoce idealistyczny i zajmuje się transformacją i poddaniem ego wyższej sile, co może ostatecznie doprowadzić do oświecenia.

Mamy więc oś, z jednej strony Rahu bardzo zaangażowaną w pragnienia i świat materialny, a Ketu bardzo zaangażowaną w świat duchowy. Obaj wykonują swoją pracę w twoim życiu, pobudzając twoje ambicje i jednocześnie przyciągając cię do wyrzeczenia. Tu leży ludzki dylemat i natura naszej wewnętrznej walki.

W dalszej symbolice Rahu reprezentuje ego i ciało i zachęci nas do szukania satysfakcji, sukcesu i siły w konkretnej dziedzinie życia. Dążąc do spełnienia swoich ambicji, może nawet manipulować i oszukiwać, i oszukać nas, że troszczymy się o innych, a nie o nasze własne interesy. Mówi się, że politycy mają na ogół potężne Rahu. Ponieważ Rahu jest pochowany w naszej podświadomości, trudno jest nam zobaczyć gry, w które gra w naszym życiu. To jest powód, dla którego w tradycji wedyjskiej i jodze za konieczne uważa się znalezienie guru, który poprowadziłby cię w dążeniu do uwolnienia ego, ponieważ może być bardzo śliski i iluzoryczny. Ketu natomiast reprezentuje wyrzeczenie, wyzwolenie i ostateczną wolność od spraw tego świata. Ketu reprezentuje również duszę. Kiedy Rahu może odwrócić swój cel od materialnej gratyfikacji i zjednoczyć swój cel z Ketu, wówczas powstaje Kundalini. Rahu z czakry korzenia może powstać, aby dołączyć do Ketu w czakrze korony i możliwe jest zjednoczenie i oświecenie.

W międzyczasie większość z nas będzie musiała pozwolić naszemu Rahu nadal prowadzić nas do doświadczania wielu różnych sytuacji i odczuć w każdej z naszych inkarnacji, wiedząc, że prawdziwe i trwałe spełnienie w tych obszarach jest naprawdę iluzją. Kiedy to urzeczywistnienie osiągnie głęboki poziom w naszej psychice, możemy być gotowi, aby zacząć wykorzystywać naszą energię Rahu z naszą energią Ketu w kierunku bardziej spełniających się królestw i osiągnąć Nirwanę.

Domy w astrologii

Najważniejszym z domów jest pierwszy dom lub powszechnie znany jako Ascendent lub Lagna. W astrologii wedyjskiej nazywa się ją „Tanur lub Tanu Bhava”, co dosłownie oznacza „dom ciała”. Oznacza narodziny, początek życia, osobowość, cechy osobiste, wygląd, ciało, charakter, temperament, indywidualność, samoświadomość i ogólną konstytucję. Ascendent jest zawsze ważnym czynnikiem w kwestii zdrowia, ponieważ wskazuje również na witalność i wigor osoby, jej naturalne usposobienie i tendencje i walkę o życie, jego sukces lub porażkę w próbach, jego fortunę lub nieszczęście itp. Jest to główny czynnik determinujący nasze ukierunkowanie na życie jako całość. Dlatego ma to ogromne znaczenie.

Drugi dom
Drugi dom rządzi finansami, zasobami materialnymi, postawą i zdolnością do zarabiania pieniędzy, rodziny, mowy i własnej wartości. Drugi dom to dom pieniędzy. Oznacza sytuację finansową, fortunę, zysk lub stratę oraz dobrobyt finansowy osoby. Ten dom pokazuje, co człowiek osiąga poprzez indywidualny wysiłek i stopień dobrobytu, jaki będzie czerpał ze wszystkich posiadanych obligacji o wartości zewnętrznej, akcji, środków pieniężnych i salda bankowego itp. Dotyczy to zdolności zarobkowania, zdolności do samodzielnego życia. Nie wskazuje kariery, ale sukces finansowy. Krótko mówiąc, wszystko, co zostało nabyte, należy do tego domu. Nie ogranicza się to do tego, co się ma pod względem rzeczy materialnych, ale także do naszych uczuć i emocji, a także do naszej wewnętrznej jaźni, zdolności, w skrócie potrzebuje i chce naszej własnej wartości. Ten dom zajmuje się również rodziną. Obejmuje wszystkich bliskich krewnych osoby bez odniesienia do żadnego konkretnego związku. Najbliższa rodzina lubi dziadka, babcię, matkę, żonę, dzieci, braci, siostry itp. Innym ważnym wpływem drugiego domu jest umiejętność wyrażania swoich myśli, mowy lub głosu. Reprezentuje także wizję lub moc obserwacji. Jest to także jeden z domów zadających marakę lub śmierć. Reprezentuje także wizję lub moc obserwacji.

Trzeci Dom
Trzeci dom rządzi komunikacją i korespondencją człowieka, krótkimi podróżami, młodszym bratem lub siostrą, kuzynami i sąsiadami, odwagą, męstwem heroizmem, myślami, siłą umysłową, skłonnością i zdolnościami, pamięcią i nieodłącznymi skłonnościami umysłu i intelektu. Trzeci dom to dom wszelkiego rodzaju komunikacja, korespondencja i wymiany informacji, w który zaangażowana jest dana osoba poprzez rozmowy, listy, faksy, e-maile, telewizję, radio, wiadomości, media, telefon itp. Reguluje także krótkie podróże, podróże śródlądowe takie jak podróż rowerem, autobusem, łodzią, koleją i krótkie podróże lotnicze. Trzeci dom reguluje również zmianę miejsca zamieszkania.

Czwarty dom
Czwarty dom rządzi domem osoby, matką, korzeniami, sprawami wewnętrznymi, nabywaniem dóbr materialnych i nieruchomości, takich jak ziemia, budynek, kopalnie, farmy i pojazdy, szczęście, nauka, warunki na końcu życia i miejsce spoczynku lub grób. Czwarty dom odnosi się do domu, miejsca zamieszkania, warunków domowych i ogólnego stanu osoby w dalszej części życia. Dom ten nazywany jest również grobem lub macicą, w ten sposób odnosząc go do matki i wszystkiego, co dotyczy ukrytych rzeczy, takich jak sprawy prywatne i tajemnice. Czwarty pokazuje także swoją własność ziemską lub nieruchomość, w tym nieruchomości, które są wynajmowane, a także nieruchomości wynajmowane innym osobom. Czwarty oznacza, czy ktoś będzie miał własne pojazdy, czy będzie się cieszył innymi pojazdami. Dom ten ma wpływ na wszystkie rzeczy trwałe, takie jak pola, farmy, kopalnie, nieruchomości, ogrody, budynki, mieszkania, zabytki. Ten dom ma wpływ na wykształcenie i kwalifikacje osoby. W związku z tym czwarty dom może być wykorzystany do wskazania edukacji szkolnej.

Piąty dom
Piąty dom rządzi kreatywnością i twórczością człowieka, wyrażaniem siebie, dziećmi, biedną punyą lub cnotliwym działaniem z poprzednich żyć, romansu, spekulacji, hobby, ulubionych zajęć, gier i sportu. Piąty dom to dom kreatywności i obejmuje wszystko, co się tworzy, w tym potomstwo. Oznacza, czy ktoś będzie miał dzieci, czy nie.  Piąty dom kieruje przyjemnością i skłonnościami społecznymi. Zajmuje się gustami i talentami artystycznymi. Dom ten określa rodzaj rekreacji, rozrywki, sportu, romansu i podobnych zainteresowań. Jest to związane ze wszystkimi przyjemnościami materialnymi i fizycznymi, takimi jak gry, sport, kino, opera, dramat, muzyka, taniec i wszelkiego rodzaju rozrywki. Zajmuje się także sprawami spekulacyjnymi i wszelkimi sprawami przedsiębiorczości wynikającymi z natury pożądania. Wszystkie gry losowe, takie jak karty, krzyżówki, kości, konie, akcje, loterie, hazard lub zakłady, należą do domeny piątego domu Zajmuje się także sprawami spekulacyjnymi i wszelkimi sprawami przedsiębiorczości wynikającymi z natury pożądania. Stopień sukcesu lub porażki osiągnięty w romansach, zalotach i rozwiązłości, uzasadniona i bezprawna atrakcja przed ślubem lub po ślubie wchodzi pod ten dom. Można powiedzieć, że reprezentuje miejsce przyciągania fizycznego i magnetycznego między płciami przeciwnymi.

Szósty Dom
Szósty dom rządzi zdrowiem i chorobą, dietą, długiem, pracą, służbą, pracą codzienną rutyną, współpracownikami, wujkami i ciotkami, grzechem, niegodziwym postępowaniem i strachem. Szósty dom wskazuje na chorobę , prawdziwy stan choroby, wyleczenie z niej i to, czy trwa ona długo, czy krótko. Jest to również związane z jedzeniem, nawykami żywieniowymi i codzienną rutyną, ponieważ większość złego stanu zdrowia jest często spowodowana niewłaściwym zarządzaniem nimi. Szósty dom wiąże się również z pracą i usługami świadczonymi przez jednostkę. Oznacza to także jego pracowników, podwładnych lub sługi – bez względu na to, czy służy on innym, czy też ma innych jako swoich pracowników. Stan i wierność jego podwładnych należy ustalić z tego domu. Szósty dom to dom długu lub pożyczki.

Siódmy Dom
Siódmy dom rządzi relacjami i związkami partnerskimi, małżeństwem, żoną lub mężem, prawną niewolą, procesami, kłótniami, rozwodami, otwartymi wrogami. Siódmy dom rządzi każdą osobą, z którą ten wchodzi w interakcję, czyli „drugą”, może to być kolega, klient, warstwa, lekarz lub dowolny przeciwnik. Zarządza także siostrzenicą i siostrzeńcem. Siódmy dom to „dom jedności lub ziemskich więzi”, w większości oznacza małżeństwo. Oprócz partnera życiowego, ten dom pokazuje również partnera w biznesie i stopień sukcesu osiągniętego dzięki takiemu partnerstwu. Siódmy dom odnosi się również do wszystkich tych, z którymi tubylec zawiera jakiekolwiek umowy lub porozumienia, tych, z którymi tubylec jest zaangażowany w kłótnie i wchodzi w konflikt, konkurent tubylca w każdym przedsięwzięciu, jego rywal w każdym konkursie. Mówi się, że siódmy dom wskazuje wszystkich tych, z którymi tubylec dokonuje transakcji lub postępuje w jakikolwiek sposób. Grzywny, rozwody, niewolnictwo prawne, umowy, kontrakty itp. To inne sprawy, którymi rządzi siódmy dom. Siódmy dom pokazuje przerwę w podróży. Jest to także jeden z domów zadających marakę lub śmierć.

Ósmy Dom
Dom ósmy rządzi długowiecznością człowieka, porażką, zniewagą, żalem, skandalem, przeszkodami, przeszkodą, transformacją, regeneracją, seksualnością, niezarobionymi pieniędzmi, okultyzmem i śmiercią. Uważa się, że ósmy dom ma bezpośredni wpływ na długość życia , ponieważ przekazuje on rodzaj śmierci, czy to naturalną, czy nienaturalną, taką jak utonięcie, pożar, wypadek lub samobójstwo lub choroby przewlekłe i czy jest to powolna lub nagła i gwałtowna śmierć. Wszystko, co jest związane z dziedzictwem, spadkami, podatkami, testamentami, ubezpieczeniem itp. Ósmy dom jest związany z jego niezarobionym bogactwem lub udziałem w zyskach lub pieniądzach, które pochodzą z dziedziczenia. Ósmy dom jest również znany jako dom tajemnic i nędzy, ma związek z nieszczęściem i niepokojem psychicznym, smutkiem i walkami, zmartwieniami, opóźnieniami, przygnębieniem.

Dziewiąty Dom
Dom 9 rządzi swoim nauczycielem, szkolnictwem wyższym i wyższą wiedzą, długimi podróżami, szczęściem, fortuną, reklamą, wnukami, kultem, pokutą, dharmą, modlitwą, inicjacją duchową i skłonnością. To jest dom wiary, mądrości i kultu. Dom 9 rządzi przekonaniami religijnymi i filozoficznymi, niezależnie od tego, czy pastor jest religijny, oddany, charytatywny, ortodoksyjny lub medytacyjny, wszystko można ustalić z tego domu. Uważany jest za pomyślny dom, ponieważ pokazuje fortunę w obecnym życiu w wyniku przeszłych działań. Dziewiąty to dom intuicji i czystego rozumu, który rządzi wyższym wykształceniem, wyższą wiedzą i wyższą myślą. Stopień wiedzy, jaki można rozwinąć, czy kolegialny, akademicki, filozoficzny, religijny, literacki, artystyczny lub naukowy – należy wywnioskować z tego domu. Dziewiąty dom zajmuje się badaniami, wynalazkami, odkryciami i eksploracją. Dziewiąty dom rządzi publikacjami i wszelkimi formami reklamy, długiej podróży, podróży morskiej, podróży lotniczych itp. Określa ilość podróży w odległych miejscach lub krajach i osiągnięty tam sukces. Można powiedzieć, że jest to dom związany z poszerzaniem horyzontów.

Dziesiąty dom
10. dom rządzi pracą, handlem, biznesem, sukcesem, sławą, pozycją lub pozycją w świecie zewnętrznym. 10. dom jest związany ze wszystkimi sprawami mającymi wpływ na imię, sławę, honor i uznanie. Jest opisany jako dom honoru, godności i publicznego szacunku. Główny wpływ 10. domu ma wpływ na zawód, lub działalność gospodarczą. Jest słusznie nazywany wierzchołkiem horoskopu, ponieważ oznacza światowe osiągnięcia danej osoby osiągnięte poprzez imię i sławę, władzę i prestiż, uznanie i zachowanie, sukces i status, rangę i renomę, szacunek i reputację oraz ambicje i autorytet. Jego życie publiczne i popularność, jego światowa pozycja pod względem materialnego sukcesu i jego związek z ludźmi na wysokich stanowiskach należy oceniać na podstawie analizy siły 10. domu.

Jedenasty Dom
11. dom rządzi przyjaciółmi, kręgiem społecznym, zyskiem, wszelkiego rodzaju dochodami, nabywaniem, pragnieniem i spełnieniem życzeń. 11. dom jest związany z przyjaciółmi. Oznacza wszystkich tych, którzy są spokrewnieni przez podobieństwo lub sympatię zainteresowania społeczeństwem, społecznością, klubami itp. Obejmuje sympatyków i bliskich znajomych. Obejmuje także nadzieje, życzenia i aspiracje oraz ich realizację. 11. dom rządzi sukcesem w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od tego, czy jest to zawód, czy biznes, wyższe studia lub wybory, spory sądowe, spekulacje, zdrowie itp. Wskazuje różne dochody; jedenasty dom jest powszechnie określany jako „Labha-sthana”, oznaczający zysk. To właśnie w tym domu można oczekiwać napływającego bogactwa. Dom ten odzwierciedla stosunek do społeczeństwa i zainteresowanie działalnością społeczną w oderwaniu od osobistych celów i ambicji. Dotyczy to także działań reformatorskich i niekonwencjonalnych. Rządzi starszym bratem lub siostrą, wujem ze strony ojca.

Dwunasty Dom
12. dom rządzi niewolą, więzieniem, wydatkami, stratą, biedą, nędzą, fobią, pobytem za granicą, ostateczną emancypacją, lewym okiem i nogą. 12. dom pokazuje ostateczną emancypację z łańcucha narodzin i śmierci oraz jego połączenie z boskim i przyszłym stanem jego istnienia. 12. dom zajmuje się stratami i przeszkodami, ograniczeniami, marnotrawstwem i ekstrawagancją, wydatkami i stratami.  Reguluje wszystkie rodzaje zakupów, inwestycji, darowizn, akcji charytatywnych i stowarzyszeń z instytucjami filantropijnymi. Smutek, grzechy i przeszkody na swój sposób, nędza i nieszczęście, bieda i prześladowania, intryga i uwięzienie, fobia, sekretny trud umysłu, kompleks niższości, lęk, podejrzenie, ciche cierpienie, samozagłada, tajne działanie umysłu, tajni wrogowie, fabuły i schematy, spisek, przebiegłość, zazdrość, złośliwość, oszustwo, zdrada, i wszystkie oszustwa znajdują się pod wpływem 12. domu. Jest to także dom poświęcenia i pokazuje bezinteresowne czyny.