Astrologia wedyjska

Astrologia wedyjska to nauka o wpływie ruchów planetarnych na nasze życie. Astrologia opiera się na astronomii, a astrologowie muszą znać prawidłowe położenie planet między stałymi gwiazdami w momencie narodzin, a także prawidłowe pozycje zodiakalnych stałych znaków gwiazdowych w stosunku do miejsca urodzenia. Gdy znane są prawidłowe pozycje znaków i planet, astrologowie budują wykresy przedstawiające te pozycje. Korzystając z tej wiedzy, astrolog może przestudiować wykresy i wyciągnąć szereg wniosków na temat momentu, w którym wykres został rzucony.

Podstawowym założeniem astrologii wedyjskiej jest to, że wszystkie rzeczy są ze sobą powiązane. Naszą karmę lub fortunę określa predestynowany kosmiczny plan. Jesteśmy duszą wcielającą się w ciało w bardzo określonym czasie i miejscu, a nasze życie jest odbiciem większej całości, w której się rodzimy, tak jak kwiaty kwitną w pewnych momentach, kiedy wszystkie warunki są spełnione. Podobnie jest w przypadku naszych narodzin na tej planecie, zgodnie z teorią karmy.

W astrologii wedyjskiej Jyotish głównym przedmiotem jest twoja mapa. To mapa planet w znakach zodiaku. Wykresy są rzucane na podstawie dokładnego momentu w konkretnym miejscu na ziemi. Dlatego w momencie, w którym się urodziłeś i w miejscu, w którym się urodziłeś, znajduje się wykres, który jest znany jako „wykres urodzeniowy ”.

Czytając mapę nieba dla czasu i miejsca twojego urodzenia, astrolog opracowuje analizę urodzeniową.

Pozycje planet w prawdziwym zodiaku gwiazdowym są brane, a twoje „dashas” (predykcyjna oś czasu) są ułożone. Twój wykres wedyjski najprawdopodobniej będzie odzwierciedlał twoje prawdziwe życie, a twoje Mahadasy prawdopodobnie działają tak, jak powinny. Astrolog wedyjski patrzy na te planety, znaki i rozmieszczenie domów na twojej mapie i może „zobaczyć” twoją osobowość, a także wydarzenia i możliwości życiowe – zarówno dobre, jak i złe czasy w twoim życiu. Mahadasy są następnie używane do ustalenia, „kiedy” wydarzenia będą miały miejsce w życiu.

Magia predykcyjna astrologii wedyjskiej
Mahadasy dają znacznie większą predykcyjną dokładność astrologii wedyjskiej niż jest to możliwe w przypadku astrologii zachodniej. Opracowany horoskop Mahadasa pozwala przewidzieć i przygotować się nadchodzące zmiany. Te „planetarne okresy rządzenia”, które są unikalne dla tego systemu, dają astrologom wedyjskim narzędzie do dość dokładnego przewidywania trendów, zmian i wydarzeń w twoim życiu z niesamowitą precyzją. Dlatego astrologowie wedyjscy są mniej ograniczeni do mówienia o twoim ogólnym ja i mogą znacznie bardziej zagłębić się w to, co wydarzy się w twoim życiu.

Dokładniejsze wyjaśnienie czym jest Mahadasa w zakładce: Horoskop Mahadasa

Astrologia wedyjska (Jyotish) wykorzystuje siedem planet: Księżyc, Słońce, Marsa, Merkurego, Saturna, Jowisza i Venus, jako rzeczywiste planety stałe, a także Rahu i Ketu w analizie mapy urodzenia. Układ planet w chwili narodzin nad miejscem naszego urodzenia staje się naszą tabelą narodzin i pokazuje podróż naszej duszy w tym ziemskim wcieleniu. Wykres pokaże naszą osobowość i rodzaj relacji, jakie będziemy mieć, a także naszą karierę, finanse i zdrowie, itd.

Rahu i Ketu nie są tak naprawdę planetami substancji fizycznej jak pozostałe siedem planet, a raczej obszarami wzburzonej energii. Są to punkty, w których przecinają się Księżyc i orbity Ziemi. Tworzy to dwa obszary zaburzeń elektromagnetycznych, które są naprzeciw siebie i stały się znane jako węzły Księżyca lub w terminach wedyjskich Rahu i Ketu.

Rahu Ketu to sanskrycka nazwa nadana zbiorczo węzłom Księżyca. Rahu to północny, a Ketu to południowy węzeł Księżyca. Są zawsze naprzeciw siebie, czyli w odległości 180 stopni.

Tworzą one oś karmiczną na wykresie astrologii wedyjskiej, które wskazują rodzaje karm przybywających do tego życia, których można doświadczyć dla każdej osoby. Wskazują również, na których obszarach życia będziesz się koncentrował lub dążył do doskonałości.

Pozytywny Rahu – to świetny artysta, piosenkarz, naukowiec, lider biznesu, polityk lub twórca, który może wymyślić nową ścieżkę łamiącą pomysły z nie wiadomo skąd. Przynosi mnóstwo pracy i gwałtowny wzrost, gdy osoba niczego nie oczekuje. Rahu może stworzyć małżeństwo lub związek z osobą, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Pozytywny Rahu może przynieść władzę polityczną, olbrzymie pieniądze i niesamowite dochody z kanałów rządowych, które mogą przynieść więcej gotówki niż najśmielsze marzenia. Rahu daje niesamowite umiejętności zawierania transakcji i sprawia, że można odejść z ofertami, o których nikt by nawet nie pomyślał. Zyski zagraniczne, sukcesy w obszarach, w których inni ponieśli porażkę, a duże zyski w spekulacjach są darami korzystnego Rahu.

Negatywne Rahu daje negatywne myśli i depresyjne myślenie. Może to powodować problemy podatkowe i przestępcze nastawienie. Mogą istnieć dzikie potrzeby hazardowe, które mogą cię zrujnować, a także są głównym powodem takich problemów, jak uzależnienie od alkoholu i nadużywanie innych substancji. „Niekorzystny Rahu” popycha osobę do złych decyzji biznesowych, pracując z nierzetelnymi ludźmi, którzy składają fałszywe obietnice i niepewne myśli, które sprawiają, że czują, że mają rację, gdy w rzeczywistości jej nie mają.

Mitologia

Według mitologii indyjskiej Pan Visnu postanowił uczynić Bóstwa (siedem planet) nieśmiertelnymi. Visnu rozbił morze, aby wydobyć święty nektar zwany amrita, z zamiarem uczynienia planetarnych Bogów nieśmiertelnymi. Visnu ustawił wszystkie bóstwa planet w szeregu, aby otrzymać miksturę nektaru. Jednak demon o imieniu Rakshasha, który wyglądał jak smok, wkradł się i przebrał za bóstwo, aby stać się nieśmiertelnym. Gdy Visnu zdał sobie sprawę, że został oszukany, by dać demonowi nektar, wyjął miecz i pokroił go na pół. Głową smoka stał się Rahu, a ogon Ketu, ale teraz nie można ich zabić, ponieważ otrzymali nektar nieśmiertelności. Kiedy węzły, Rahu i Ketu zobaczyli, jak rozgniewali Visnu, pokutowali mu i ostatecznie otrzymali status planet. Zatem Rahu i Ketu są bardzo potężną siłą, która działa w naszym życiu, aby kontrolować wpływy i sytuacje karmiczne poprzez oś Rahu Ketu.

Pozycja Rahu na wykresie astrologii wedyjskiej pokaże główny obszar zainteresowania danej osoby. Na przykład ktoś z Rahu w znaku wstępującym (pierwszy dom) będzie bardzo skupiony na sobie, a nawet może wydawać się egoistyczny dla otaczających go osób. Jednak konieczne jest, aby ta osoba była skupiona i jej wyzwaniem jest zbilansowanie własnych potrzeb z potrzebami partnera, jeśli chcą stworzyć związek. Oto wyzwanie dla osoby z Rahu w pierwszym domu. Człowiek z Rahu w 10 domu kariery będzie miał silny nacisk na osiągnięcie kariery i będzie bardzo dużo potrzeby w kategoriach władzy i statusu. Osoby z Rahu w 6 domu będzie miał tendencja aby służyć innym w zakresie leczenia i pomocy społeczeństwu, lecz jeśli jego Rhu będzie niekorzystny w 6 domu, sam może doświadczać wielu różnego rodzaju problemów zdrowotnych.

Rahu w 4 domu dadzą silny nacisk na doświadczenia w środowisku domowym.

Rahu reprezentuje skupienie i tam, gdzie najprawdopodobniej włożysz wysiłek, i w tym może również reprezentować nienasycone pragnienia. Jednym z naszych wyzwań będzie ograniczenie lub kontrolowanie tych pragnień, aby znaleźć równowagę w naszym życiu. Rahu w 10 domu może wskazywać tendencje prowadzące do pracoholizmu. Zbyt dużo czasu w pracy może prowadzić do niezadowolenia partnera, a tym samym problemów z relacjami. Widzimy więc, że nasza pasja może stać się również naszym wyzwaniem. Rahu może również reprezentować władzę i bogactwo, dlatego właśnie Chińczycy często czczą smoka, aby wprowadzić dobrobyt w ich życie.

Podczas gdy Rahu jest bardzo zaangażowany w sprawy materialne i ziemskie, jego odpowiednik Ketu jest o wiele bardziej zainteresowany wprowadzaniem wiedzy z poprzedniego życia, która jest związana z tym życiem i zachęcaniem nas do uwolnienia się od bagażu emocjonalnego i poczucia winy. W pewnym stopniu zachęci nas to do porzucenia rozumowania intelektualnego, ponieważ Ketu wychodzi poza rozumowanie intelektualne i bardziej ku zainteresowaniom w świecie nie fizycznym. Ketu może powodować blokady i bóle w naszym życiu, aby zmusić nas do zmiany naszych wzorców psychologicznych i przejścia dalej w rozwoju duszy. Może przedstawiać się jako irracjonalne lęki i tym samym zachęcać do eksploracji podświadomości, co ponownie może prowadzić do poważnych zmian i ewolucji. Ketu jest tak naprawdę wysoce idealistyczny i zajmuje się transformacją i poddaniem ego wyższej sile, co może ostatecznie doprowadzić do oświecenia.

Mamy więc oś, z jednej strony Rahu bardzo zaangażowaną w pragnienia i świat materialny, a Ketu bardzo zaangażowaną w świat duchowy. Obaj wykonują swoją pracę w twoim życiu, pobudzając twoje ambicje i jednocześnie przyciągając cię do wyrzeczenia. Tu leży ludzki dylemat i natura naszej wewnętrznej walki na ziemi.

W dalszej symbolice Rahu reprezentuje ego i ciało i zachęci nas do szukania satysfakcji, sukcesu i siły w konkretnej dziedzinie życia. Dążąc do spełnienia swoich ambicji, może nawet manipulować i oszukiwać, i oszukać nas, że troszczymy się o innych, a nie o nasze własne interesy. Mówi się, że politycy mają na ogół potężne i silne Rahu. Ponieważ Rahu jest pochowany w naszej podświadomości, trudno jest nam zobaczyć gry, w które gra w naszym życiu. To jest powód, dla którego w tradycji wedyjskiej i jodze za konieczne uważa się znalezienie guru lub astrologa, który poprowadziłby cię w dążeniu do uwolnienia ego, ponieważ może być bardzo śliski i iluzoryczny.

Ketu natomiast reprezentuje wyrzeczenie, wyzwolenie i ostateczną wolność od spraw tego świata. Ketu reprezentuje również duszę. Kiedy Rahu może odwrócić swój cel od materialnej gratyfikacji i zjednoczyć swój cel z Ketu, wówczas powstaje Kundalini. Rahu z czakry korzenia może powstać, aby dołączyć do Ketu w czakrze korony i możliwe jest zjednoczenie i oświecenie.

W międzyczasie większość z nas będzie musiała pozwolić naszemu Rahu nadal prowadzić nas do doświadczania wielu różnych sytuacji i odczuć w każdej z naszych inkarnacji, wiedząc, że prawdziwe i trwałe spełnienie w tych obszarach jest naprawdę iluzją tego świata. Kiedy to urzeczywistnienie osiągnie głęboki poziom w naszej psychice, możemy być gotowi, aby zacząć wykorzystywać naszą energię Rahu z naszą energią Ketu w kierunku bardziej spełniających się królestw i osiągnąć Nirwanę.