Wedyjskie środki zaradcze.

Z punktu widzenia astrologii wedyjskiej planety odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu życia człowieka. Umieszczenie planet w naszym horoskopie w jakiś sposób wpływa na życie, a także określa naszą przyszłość. W rzeczywistości cały scenariusz naszego życia zależy od rozmieszczenia planet. Jeśli planeta jest dobrze umieszczona w naszym wykresie urodzenia, wyniki będą pozytywne. Z drugiej strony, jeśli planeta jest słaba lub źle położona, wpłynie to negatywnie na nasze życie.

Według astrologii wedyjskiej, kiedy planeta jest dobrze umieszczona w horoskopie urodzeniowym człowieka, nazywa się ją Dobrą Planetą, korzystną lub Planetą Dobroczynną. Podczas gdy źle ustawione planety nazywane są Malefic, czyli planeta wpływająca niekorzystnie. Negatywny wpływ zależy również od domu, w którym planeta była umieszczona w momencie urodzenia i w tych obszarach życia ten wpływ będzie najbardziej odczuwalny.

Księżyc, Merkury, Jowisz i Venus są uważane za planety dobroczynne z natury. Podczas gdy Słońce, Mars, Saturn, Rahu i Ketu są planetami niepomyślnymi.
Jeżeli planety są umieszczane w niektórych złych domach, takich jak 6, 8, 12, również daje to negatywne wyniki.

Podstawowym środkiem zaradczym na niekorzystny wpływ danej planety jest przede wszystkim zrozumienie jej działania.

Analiza pomaga zrozumieć oraz podpowiada, co można z tym zrobić i co zastosować, aby zminimalizować ten negatywny wpływ.

Negatywny wpływ niekorzystnych planet jest szczególnie zauważalny w okresach ich panowania w Mahadasa/Antradasa

Słońce
Potężne Słońce jest synifikatorem naszej Duszy. Jest często nazywane królem wszystkich planet. Według astrologii wedyjskiej złe umiejscowienie Słońca na wykresie urodzenia danej osoby skutkuje lenistwem, ogólnym bólem ciała, wydzielaniem śliny i problemami z uzyskaniem pracy związanej z zarządzaniem.

Środkami zaradczymi na wzmocnienie energii Słońca w człowieku, jest np. praktyka wpatrywania się przez kilka sekund we wschodzące i zachodzące Słońce. Picie wody z odrobiną cukru przed każdym wyjściem z domu. Noszenie złota na ciele i td.

Księżyc
Księżyc to planeta umysłu i emocji. Odpowiada za wszystkie zmiany nastroju w człowieku. Jednak złe umiejscowienie Księżyca skutkuje chorobami psychicznymi, wahaniami nastroju, brakiem zainteresowania robieniem czegokolwiek, problemami w życiu miłosnym, kłótniami między członkami rodziny, depresją. Niektóre sposoby na pozbycie się złych efektów planetarnych Księżyca to między innymi:

Utrzymywanie dobrych relacji z członkami rodziny, zwłaszcza z matką. Nigdy nie rób nic wbrew jej życzeniom.
Spożywanie mleka w srebrnym naczyniu pomaga pozbyć się złych skutków Księżyca.
Noszenie białych ubrań i post w poniedziałki.

Mars
Gorący i ognisty Mars to planeta energii i odwagi. Jest często nazywany głównodowodzącym ciał niebieskich. Negatywny Mars może powodować bóle kolan, nieprawidłowe krążenie krwi, cienie pod oczami, nieregularne miesiączki, czyny przestępcze, nerwowość. Niektóre sposoby na poprawę negatywnego wpływu Marsa to np:

Noszenie czerwonych ubrań lub noszenie przy sobie czerwonej chusteczki. Post w każdy wtorek. Itp.

Merkury
Merkury to młoda planeta, która rządzi twoją inteligencją, umiejętnościami i mądrością. Złe umieszczenie Merkurego skutkuje problemami z zębami, spadkiem skłonności seksualnych, osłabieniem układu nerwowego, problemami z mową i komunikacją. Aby przezwyciężyć złe skutki planetarne Merkurego, można stosować następujące środki zaradcze:

Mycie zębów kilka razy dziennie.

Noszenie ubrań w kolorze zielonym.
Dbanie o dobre relacje z kuzynami i rodzeństwem.

Jowisz
Jowisz jest Guru i reprezentuje nauczycieli i edukację. Jeśli Jowisz jest obecny w 6, 8 lub 12 domu, może to mieć negatywny wpływ na człowieka i mogą napotkać kilka trudności. Możesz spotkać się z ogromną stratą w interesach, częstym wypadaniem włosów, problemami w małżeństwie itp. Niektóre sposoby na wzmocnienie swojego Jowisza to:

Noszenie szafranowych lub żółtych ubrań w każdy czwartek.
Zalecane jest noszenie żółtego szafiru.
Jedzenie owoców w kolorze żółtym, zwłaszcza bananów.

Venus
Venus reprezentuje piękno, przyjemność, romans, a także symbol relacji. Jednakże, jeśli Twoja Venus jest słaba, możesz napotkać problemy w małżeństwie, choroby skóry, problemy ze snem, niską liczbę plemników, cukrzycę itp. Aby Twoja Venus była silniejsza, można zastosować kilka sposobów:

Zawsze trzymaj monetę w kieszeni.
Staraj się utrzymywać dobre relacje z partnerem.

Dbanie o higienę.
Noś czyste i najlepiej białe ubrania.

Saturn
Saturn lub Shani to Bóg Karmy, który reprezentuje dyscyplinę i ciężką pracę. Jednak połączenie Saturna ze Słońcem stwarza wiele problemów w Twoim życiu. Szkodliwie umieszczony Saturn może powodować wypadki, wypadanie włosów, choroby i utratę wagi, szybkie starzenie się, utratę biznesu.

Kilka sposobów na pozbycie się złych efektów planetarnych Saturna to:

Karmienie ptaków wodą lub lekkim pokarmem przez 21 dni.

Wegetarianizm.

Zaleca się nosić ciemnozielone ubrania

Unikanie spożywania mleka w nocy.

Rahu

W astrologii wedyjskiej Rahu jest uważany za planetę cienia i kieruje człowieka w stronę wszystkich wirtualnych i materialistycznych rzeczy. Jeśli jednak Rahu jest negatywny, sprzyja kłótni w miejscu pracy, nieprzespanych nocy, problemów w życiu miłosnym, utraty pracy. Niektóre astrologiczne środki zaradcze w celu przezwyciężenia złych planetarnych skutków Rahu to:

Podczas snu trzymaj cukier w woreczku pod poduszką.

Noś głównie ciemnoniebieskie ubrania.

Ketu

Ketu jest drugą po Rahu planetą cienia i reprezentuje duchowość, motywację, medytację i bezinteresowność. Jednak negatywny Ketu może powodować ból w kolanach, kamienie w nerkach, problemy z oddawaniem moczu, brak wiary w religię itp. Najlepsze środki astrologiczne na Ketu to:

Przekaż biało-czarny koc z wełny w miejscu kultu religijnego lub świątyni.

Przekaż słodkie jedzenie sierotom.

Noś ubrania w kolorze żółtym lub cytrynowym.

Jedz jedzenie na srebrnych talerzach.

To tylko niektóre sposoby na złagodzenie negatywnych wpływów planet.

W pełnej analizie urodzeniowej znajdują się indywidualnie dedykowane zalecenia, dotyczące stosowania środków zaradczych.