Związki/relacje

Astrologia w relacjach.

Relacje międzyludzkie i trudności z tym związane, to temat, który dotyczy nas wszystkich.

Czy dwoje ludzi będzie w stanie ze sobą wytrzymać w atmosferze miłości i wzajemnej adoracji przez dłuższy czas, zależy od kilku czynników.

Mam tu na myśli nie tylko stosunki małżeńskie, ale również relacje z dziećmi, innymi w rodzinie, sąsiadami oraz ludźmi, z którymi pracujemy.

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, analizując kompatybilność, to planety duszy obojga partnerów.

Jeśli te nie mają ze sobą zgodności, są wobec siebie obojętne lub wrogie, to budowa długotrwałej i szczęśliwej relacji nie będzie miała wielkich szans na powodzenie.

Jeżeli planetą duszy jednego z partnerów jest np. Słońce a drugiego Rahu, który jest największym wrogiem Słońca, to prędzej czy później ta energia nienawiści objawi się również w relacji między tymi ludźmi.

Kolejnym czynnikiem decydującym o relacji, jest zgodność Księżycowych znaków Nakshatra. Ta głównie dotyczy natury emocjonalnej, sposobu myślenia, przekonań. Określa emocjonalny charakter i jest najważniejszym elementem decydującym o zgodności w relacji.

W pełnej analizie znajduje się tabela oraz opis zgodności badanego człowieka z pozostałymi znakami Nakshatra. Na tej podstawie można łatwo ocenić naszą zgodność emocjonalną z partnerem lub innymi ludźmi.

Kolejnym czynnikiem, jest wzajemne dopasowanie Słonecznych znaków zodiaku i Ascendentu. Ma to znaczenie większe w małżeństwie niż w relacjach czysto koleżeńskich, ponieważ to dotyczy przede wszystkim zgodności fizycznej, ale i na ten aspekt także należy zwrócić uwagę.

Z wykresu odczytujemy również, jakich cech będziemy podświadomie poszukiwali w wymarzonym partnerze. Planetą decydującą o tym jest DaraKakaraka (DK), czyli planeta, która ma najniższy stopień na wykresie naszego urodzenia.

Kiedy planetą DK jest np. Rahu, będziemy naturalnie przyciągani do ludzi posiadających jego cechy.  Rahu to planeta cienia i znana jest głównie z oszustwa i nie zawsze uczciwego postępowania. Partner może okazać się wtedy człowiekiem, który jest osobą nieuczciwą, choć nie zawsze oznacza to, że nas również będzie oszukiwał. Często ludzie posiadający Rahu jako DaraKaraka, swoje zainteresowania miłosne kierują na „nieuczciwych” ludzi, np. polityków, aktorów i innych ludzi odgrywających pewnego rodzaju role.

Gdy na naszym wykresie urodzenia planetą DK jest Jowisz, to głównymi cechami, jakiej będziemy wypatrywać w naszym potencjalnym partnerze, będą mądrość, hojność, wiedza, uczciwość, ogólne dobro oraz inne cechy, z których znana jest ta planeta.

Kobiecie posiadającej na swoim wykresie Marsa jako planeta Darakaraka będą imponować silni, wybuchowi mężczyźni i ktoś emanujący cechami Księżyca nie sprawi na niej większego wrażenia. Księżyc DK będzie bardziej kierował  zainteresowania do kogoś, kto się nią zaopiekuje i będzie raczej uległy i  spokojny z natury.

Podczas studiowania swojego wykresu urodzenia należy sprawdzić, w jakim domu znalazła się planeta DK na naszej karcie urodzenia, oraz czy działa ona dla nas korzystnie, czy wręcz przeciwnie. To również pozwala ocenić, jakie mamy szanse na znalezienie odpowiedniego partnera.