Planety

Jak planety wpływają  na życie człowieka.

Słońce

Ponieważ Słońce ma zdolność zanikania ciemności na ziemi, może również rozświetlić negatywności w twoim horoskopie, jeśli zostanie umieszczone pozytywnie w chwili urodzenia. Słońce jest uosobieniem pewności siebie i ducha, ambicji i radości, mądrości
i ciepła, królewskości i charyzmy.
Jednocześnie może sprawić, że staniesz się introwertyczny, arogancki, egoistyczny, zazdrosny, drażliwy, pompatyczny i podatny na problemy psychiczne, jeśli jest niekorzystnie umieszczone w momencie narodzin.

Księżyc

Księżyc to królowa wśród gwiazd imperialnych, jest uważana za najbardziej wpływową planetę w astrologii wedyjskiej, przede wszystkim dlatego, że znak Księżyca uważa się za ważniejszy niż znak Słońca.
Jest tak, ponieważ Księżyc kontroluje nasze emocje i zdolności umysłowe i nic nie wpływa na nas bardziej niż to, jak się czujemy (emocje) i jak sobie z nimi radzimy (umysł).

Kiedy Księżyc jest źle ustawiony w horoskopie, może prowadzić do zaburzeń psychicznych.

Księżyc dotyczy również naszych zainteresowań i skłonności, dlatego gdy jest słaby, powoduje brak zainteresowania czymkolwiek.
Osoba staje się pesymistyczna i wątpi w życie.
Tacy ludzie mają skłonność do nieufności do swojego partnera
i angażowania się w konflikty. Nie zwracają uwagi na matkę. Osoby mają tendencję do uciekania się do alkoholu, co dodatkowo wpędza ich w stres. Możliwa jest również depresja. Niektórzy pod wpływem niekorzystnego umieszczenia Księżyca spędzają większość czasu
w odosobnieniu.
Księżyc może również powodować nadmierne myśli i niestabilny umysł. Osoba spędza więcej czasu fantazjując niż w rzeczywistości. Co więcej, z powodu tego wszystkiego mają tendencję do tracenia kluczowych możliwości wzrostu życia, jakie dają inne planety. Księżyc ma zatem głęboki wpływ.
To co podano powyżej, jest tylko częścią obrazu. Wedyjskie środki zaradcze, mogą skutecznie pomóc w złagodzeniu złych wpływów.

Jowisz

Z silnym Jowiszem w horoskopie przychodzi bogactwo i mądrość. Daje człowiekowi wyższą wiedzę, wykształcenie, intelekt i szczęście. Jowisz powoduje ekspansję w obszarach życia, które reprezentuje dom, w którym jest umieszczony.
Jest to również czynnik wiążący. Podczas gdy Mars może ci pomóc w małżeństwie z pięknym partnerem, obecność Jowisza pomaga utrzymać małżeństwo. Jowisz jest uważany za najbardziej korzystnego ze wszystkich planet. Czasami jednak może przynieść niekorzystne skutki z powodu złego rozmieszczenia lub pod złym wpływem planet wroga.
Negatywna pozycja Jowisza w horoskopie powoduje, że osoba cierpi pod względem edukacyjnym.
Taka osoba ma również trudności ze stabilną sytuacją finansową
z powodu utraty pieniędzy i bogactwa. Co więcej, człowiek może być niezdecydowany i obwiniany za rzeczy, których nie zrobił. Wypadanie włosów jest również częstym problemem u osób mających słabego Jowisza w horoskopie. Jowisz, gdy jest słaby, staje się karaką otyłości i cukrzycy.
Jowisz zwykle błogosławi osobę duchową skłonnością i prawością, ale gdy jest negatywnie umieszczony, robi coś zupełnie przeciwnego. Takiej osobie brakuje wiary i chęci do jakiejkolwiek religii. Mają silne skłonności do buntów.
I na domiar złego, ludzie ze słabym Jowiszem w horoskopie również mają niespokojne życie małżeńskie. Pobierają się późno lub mają problemy związane z potomstwem.

Merkury

Merkury jest neutralną i zmienną planetą o podwójnej osobowości. Gra z twoją oceną i umiejętnością rozumowania.
Jest to karaka inteligencji, mowy, mocy analitycznej i komunikacji. Również do dziedziny Merkurego należy moc, aby podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie.

Chociaż Merkury jest uważany za planetę korzystną, może przynosić równie drastyczne negatywne skutki, jak inne maleńkie planety, jeśli jest źle ustawiony lub słaby z powodu wyglądu, spalania, osłabienia itp.
Gdy jest niekorzystnie umieszczony w momencie urodzenia, Merkury powoduje problemy z zębami i skórą.
Co więcej, może również wpływać na witalność i zdolności reprodukcyjne. Ludzie ze słabym Merkurym mają skłonność do nienormalnych myśli seksualnych.
Zwiększa także trudności w karierze i finansach, powodując brak wsparcia ze strony kolegów, nadmierne wydatki, częste zmiany pracy, słabą artykulację i zadłużenie.
Można zastosować wiele środków zaradczych, aby zmniejszyć szkodliwy wpływ Merkurego.

Wenus

Wenus to karaka piękna, nie tylko w sensie fizycznym.
Pozwala ujrzeć piękno we wszystkim i docenić wszystko, co wokół ciebie jest piękne i wspaniałe. Dlatego Wenus jest silnie związana ze sztuką, kreatywnością, luksusami i atrakcyjnością fizyczną.
Ludzie urodzeni z silną Wenus, szczególnie w Ascendent, mają magnetyczną charyzmę.
Wenus obdarza ludzi bogactwem.

Kiedy w horoskopie Wenus jest słaba, powoduje problemy skórne, problemy w potomstwie i rozmnażaniu
zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Osoby pod negatywnym wpływem Wenus mogą również podążać za nietypowymi trendami pod względem seksualnym oraz mogą mieć trudności z realizacją swoich romansów.
Daje to również nadmierną energię seksualną, zainteresowanie zmysłowością i dodatkowe małżeństwa.
Co więcej, może też powodować poróżnienie w stosunku do partnerki i dzieci.
Tacy ludzie cierpią z powodu nadmiernej senności w ciągu dnia.

Ważne jest, aby stosować środki zaradcze, aby złagodzić negatywne wpływy tej planety.

Saturn

Unieważnienie złych skutków Saturna jest kluczowe, ponieważ jego wpływ jest głęboki, długotrwały i złowrogi.
Jest to wolno poruszające się ciało niebieskie i pozostaje w jednym znaku przez okres nawet 2,5 roku. Jego obecność może być zarówno korzystna, jak i szkodliwa, w zależności od umieszczenia w momencie urodzin.
Jest karaką trudności, chorób jelit, kradzieży, śmierci, ale rządzi także życiem, bogactwem, własnością, dziećmi i kwestiami prawnymi. Jeśli sprzyja, może zdziałać cuda.
Ludzie będący pod wpływem dobroczynnych wpływów Saturna są zwykle naukowcami z wielką artykulacją i komunikacją.
Może stworzyć bogactwo i odwrotnie jeśli jest uszkodzony.

Negatywny Saturn w horoskopie może być szkodliwy dla szczęścia.
Taka osoba może mieć wiele trudności w życiu.
Szanse na sukces są opóźnione, jeśli nie zostaną odrzucone. Ponadto możliwa jest także utrata bogactwa.
Osoba taka, może często cierpieć z powodu wypadania włosów.
Tacy ludzie mogą mieć niską witalność i siłę. Wyglądają na starsze niż w rzeczywistości.
Ich dom także wygląda na postarzały i jest zepsuty przez szkodniki.
Niektórzy cierpią również na problemy żołądkowe, nagłe choroby
i nadmierną utratę wagi.
Mają tendencję do ulegania konfliktom z podwładnymi.
Co więcej, ich postawa życiowa bywa czasami pesymistyczna.

Mars

Ludzie mający słabego lub złego Marsa w horoskopie cierpią na słaby wzrok, nawracające bóle głowy i cienie wokół oczu.
Wiąże się z krwią, przez co może być przyczyną niedokrwistości.
Może powodować nawracający ból kolan.

Tacy ludzie również mogą zmagać się z problemami seksualnymi, ponieważ Mars jest także gubernatorem naszych pasji, miłości, zmysłowości i zdolności seksualnych.
Kobiety ze słabym Marsem mogą borykać się z problemami w cyklu miesiączkowym i w ciąży. Źle umieszczony Mars powoduje również długi, niezdolność i trudności w spłacie długów.
Co więcej, jeśli sami pożyczają pieniądze, odzyskanie ich zajmuje dużo czasu.
Regularnie myślą o ściganiu lub boją się organów ścigania.

Wedyjskie środki zaradcze mogą pomóc złagodzić te negatywne wpływy.

Rahu

W wedyjskiej astrologii Rahu jest z natury uważany za maleńką planetę.

Nie rządzi żadnym znakiem.

Łączy przyjazne stosunki z Saturnem, Merkurym i Wenus i jest neutralny w stosunku do Jowisza i Marsa.

Słońce i Księżyc to planety wrogie,  bardziej niekorzystne dla Słońca.

Rahu wpływa w najcięższy sposób podczas swojej dashy, regresji lub przejścia przez znak. Dom, który jest pod złym wpływem Rahu, zostaje poważnie dotknięty. Ta planeta cieni, gdy jest pozytywna dla horoskopu, zwiększa skłonność duchową , perspektywy bogactwa, status królewski i tworzy szanse na szczęśliwe zamieszkanie za granicą.

Jeśli jednak w horoskopie występuje uszkodzenie Rahu, dotyczy ona nagłych katastrof, chorób przewlekłych, cudzołóstwa, szaleństwa, obrażeń, spisku, braku pokoju, a nawet śmierci. Ludzie z malefic Rahu regularnie popadają w konflikty z ludźmi w sąsiedztwie lub miejscu pracy. Osoby takie są podatne na nieufność i zdradę. Zwykle mają albo nieprzespane noce z powodu stresu psychicznego, albo przeżywają koszmarne sny. Niektórzy mogą również mieć tendencje do ucieczki z powodu braku miłości i przewodnictwa w życiu.

Ketu

Ketu jest także planetą cieni, taką jak Rahu. W wedyjskiej astrologii jest ona silnie powiązana z gromadzeniem karmy. Jego umiejscowienie określa, co uczyniliście w poprzednim życiu, a Rahu, który zawsze jest na siódmym miejscu od Ketu, mówi, jaki jest wasz ostateczny cel karmy w tym życiu. Ketu wiąże się również z duchowością i zjawiskami nadprzyrodzonymi. Może dać mądrość, intuicję, intelekt i skłonność duchową. Ale jednocześnie może powodować trudności, smutek, straty i niestabilność psychiczną. Gdy jest pozytywne, Ketu sprawia, że osoba jest intelektualnie duchowa, cnotliwa i intuicyjna z ostrą pamięcią. Ketu daje wiedzę zdobytą w poprzednich wcieleniach. To może być powód, dla którego uważasz, że niektórzy ludzie mają talent do biznesu. Przynosi także dobrobyt, dobre zdrowie i nieoczekiwane korzyści.

Jeśli jednak jest niekorzystnie umieszczony w momencie narodzin, może powodować problemy z dziećmi. Mogą wystąpić problemy zdrowotne, takie jak ból kolan, zapalenie stawów oraz problemy związane z nerkami i drogami moczowymi. Może również powodować brak wiary w religię lub jakąkolwiek formę duchowości, niską koncentrację, zaburzenia, cierpienie psychiczne i straty materialne.