Planety

Planety według astrologii wedyjskiej

Słońce jest światłem, gwiazdą, która świeci wystarczająco jasno, aby oświetlić cały świat. Bez jego ciepła i światła nie jesteśmy niczym więcej niż kulą lodową. Słońce wstrząsa; to siła dająca życie. Jego energia jest głęboka i decyduje, czy zostaniesz promiennie uśmiechniętą twarzą, czy ukryjesz się za chmurami ego i agresji. Słońce w astrologii wedyjskiej reprezentuje duszę . Jest to przedstawienie twojego zewnętrznego ja, tego, jak rzutujesz się na świat i co wyróżnia cię spośród innych. To sedno tożsamości i sposób zachowania. To odwaga i pewność siebie, których używasz do walki z codziennymi wyzwaniami.

Słońce w astrologii wedyjskiej zajmuje pozycję króla, ponieważ jest w centrum tego wszystkiego. Będąc naszym naturalnym ojcem, oznacza wszystkie męskie wpływy w życiu, w tym ojca, męża i dzieci płci męskiej. To król reprezentuje więc autorytet i relacje z rządem. Podczas gdy Słońce reprezentuje naszą najgłębszą jaźń – duszę, my jako jednostki przejawiamy jedynie zewnętrzne ja lub ego. Daje zdolność do przewodzenia, chęć zdobycia sławy, ambitne podejście, optymizm i silną wolę skutecznego rozwiązywania problemów.
Uważa się, że Słońce w astrologii ma królewskie powietrze, więc rządzi królewskością , stanem i wyższymi pozycjami. Oznacza także dobre zdrowie, witalność i dobre samopoczucie. Silne Słońce w horoskopie oznacza osobę o cechach przywódczych. Taka osoba zazwyczaj zajmuje wyższą pozycję w społeczeństwie i łączy serdeczne relacje z ojcem. Rodzimy z pozytywnie umiejscowionym Słońcem jest również niezawodny, hojny i dojrzały.

Ta ognista planeta może być szkodliwa dla zdrowia, jeśli zostanie umieszczona ujemnie, powodując łysienie, bóle głowy, słaby wzrok, problemy związane z krążeniem krwi, osłabienie kości i problemy z sercem. Słabe Słońce w horoskopie może również wpływać na relacje z ojcem lub powodować problemy z ojcem. Osoby ze słabym Słońcem zwykle cierpią z powodu niskiej wytrzymałości, samooceny i niezdecydowania. Zbyt silne Słońce może skutkować dominującą lub agresywną osobowością. Taka osoba może być egocentryczna i zawsze starać się być w centrum wszystkich działań.

Księżyc

Życie na ziemi jest podtrzymywane przez obecność Luminariów w naszym Układzie Słonecznym – wszechmocne Słońce i spokojny, chłodny Księżyc. Słońce rządzi Duszą i Księżyc rządzi emocjami i uczuciami. Nie byłoby życia na ziemi bez tych dwóch źródeł światła. Astrologicznie rzecz biorąc, Księżyc oznacza siłę psychiczną i emocjonalną u ludzi. Jest Mann (uczucia), który odgrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi w utrzymywaniu stabilnych relacji ze sobą. Księżyc jest uważany za Królową Układu Słonecznego. Zgodnie z wedyjskim systemem astrologii Księżyc jest naturalnym dobrem i jest w stanie dać wielką moc umysłową i dobrobyt. Dobrobyt w życiu jest bezpośrednio związany z połączonymi pozycjami Księżyca z Jowiszem lub innymi planetami korzystnymi w horoskopie. Jowisz oznacza bogactwo. Połączenie tych dwóch planet jest szczególnie uważane za bardzo pomyślne dla bogactwa i dobrobytu. Księżyc jest z natury uważany za delikatny i reprezentuje miłość i piękno. Poeci pisali dużo o pięknie Księżyca i porównywali piękno kobiety z Księżycem w swoich wierszach. Księżyc był również przedmiotem sprzyjającym dla naukowców. Chociaż Księżyc jest najmniejszy wśród planet, ale ze względu na jego bliskość z Ziemią, ma ogromny wpływ na ludzi na Ziemi. Ma bezpośredni wpływ na kobiety. Okresy menstruacyjne rządzą fazami ruchu i różnic Księżyca. Słońce i Księżyc są uważane za dwoje oczu wszechświata. Księżyc jest tak ważny i pomyślny w mitologii hinduskiej, że kobiety przerywają post po obejrzeniu Księżyca w nocy. Niektóre specjalne posty są bezpośrednio związane z Księżycem. W wedyjskiej astrologii Księżyc był uważany za posiadający moc ascendentu, a niezwykłą wagę przypisuje się, przygotowując osobną mapę urodzeniową, używając Księżyca jako Ascendentu. Główny i podokres w astrologii hinduskiej oparty jest na nakshatras Księżyca. Woda jest elementem Księżyca. Siła grawitacyjna Księżyca i Słońca powoduje przypływy w oceanach. Księżyc nie ma własnego światła. Odbija światło słoneczne na ziemi. Księżyc reprezentuje matkę, która karmi życie na ziemi jako matka. Pozytywny Księżyc oznacza radość, entuzjazm i spokój ducha w życiu, podczas gdy negatywny lub dotknięty księżyc powoduje napięcia, depresję, skłonności samobójcze i nastawienie pesymistyczne. Księżyc jest jak okno, przez które patrzymy. Cokolwiek wpływa na Księżyc, głęboko wpływa na nasze serce i emocje. Przyznano jej numer 2 w dziedzinie numerologii. Starożytni mędrcy Indii słusznie nadali większe znaczenie niż Słońcu rozwojowi ludzkości. Księżyc odzwierciedla całą osobowość człowieka pod względem rozwoju psychicznego.

  Jowisz

Jowisz reprezentuje wykształcenie, mądrość, bogactwo, szczęście i wiedzę w astrologii wedyjskiej. Jest to również uważane za bardzo korzystną planetę. Jowisz obdarza wszystkim najlepiej, jeśli jest korzystnie umieszczony w horoskopie osoby. Jego natura oznacza wzrost i rozwój. Osoba pod jego wpływem będzie miała szczęście, religijność, sukces i hojność z wysokimi wartościami moralnymi. Jowisz jest uważany za guru w indyjskiej astrologii, ponieważ Jowisz jest największą planetą w naszym Układzie Słonecznym. Guru oznacza taki, który jest ogromny i wielki. Jowisz jest władcą dwóch znaków Strzelca i Ryb. Jest wywyższony w znaku raka i osłabiony w koziorożcu. Mądry Jowisz oznacza jego wpływ na kapłanów i nauczycieli.

Negatywny Jowisz w horoskopie oznacza pesymizm, depresję i wyczerpanie. Kolor jest żółty, a kamieniem szlachetnym jest żółty szafir. Ukończenie swojej drogi na orbitę zajmuje rok. Pomyślność tej planety można ocenić na podstawie faktu, że jego aspekt na każdej złowrogiej planecie zmniejsza jego zły wpływ w wystarczającym stopniu. Ma moc równoważenia złego działania złych planet. W horoskopie kobiety Jowisz jest sygnatariuszem (Karakiem) jej męża i szczęśliwego życia małżeńskiego. Umieszczony w korzystnej pozycji zapewnia szczęśliwe relacje w życiu małżeńskim. W niesprzyjającej sytuacji sprawia, że ​​kobieta jest nieugięta i arogancka, powodując szkody w jej małżeńskim życiu. Żółtaczka i problemy z wątrobą są spowodowane złym działaniem tej planety. Umieszczony w 12. domu, daje mokszę po śmierci.

  Merkury

Merkury jest planetą neutralną, rządzącą twoją racjonalnością, percepcją i opiniami. Określa twoją zdolność do negocjowania, koordynowania, myślenia, rozumienia i przetwarzania informacji. Określa twoją zdolność do dostosowywania się , skutecznego wyrażania tego, co jest w twoim umyśle oraz mądrego używania dykcji. Jeśli Merkury jest silny w horoskopie, osoba prawdopodobnie będzie dobrym komunikatorem, który ma moc przekonywania. Ten uskrzydlony marszałek sfery niebieskiej prosi was, abyście wprowadzili logikę w rzeczy, mówili na swoją korzyść i obdarzali nas intelektem i racjonalnością.

Kiedy jesteś Mekuryjaninem, masz tendencję do bycia niespokojnym i zawsze w ruchu. Życie dzieje się z prędkością światła. Transport, krótkie wycieczki, rozmowy z sąsiadami, wizyta u znajomych – wszystko to należy do tej sprytnej planety. Merkury prosi nas o zbadanie zarówno naszego wewnętrznego ja i umiejętności, jak i świata zewnętrznego.
Znaczenie Merkurego w astrologii indyjskiej
Merkury nie jest ani męski, ani żeński, nabiera postaci znaku, w którym jest umieszczony. Ponieważ Merkury daje moc rozróżniania i rządzenia językiem, jego zły wpływ wpływa na to głębiej. Rządzi także młodzieżą, zabawą, wypoczynkiem, sportem i kręgiem towarzyskim. Podobnie jak Księżyc, Merkury również reprezentuje umysł, ale zajmuje się stroną analityczną, podczas gdy Księżyc zajmuje się podświadomością.

Kiedy Merkury jest silnie umieszczony w horoskopie, uczy się osoby intelektualnej, mądrej, racjonalnej z efektywną mową i ciekawością do nauki. Komunikacja jest silnym obszarem takiej osoby. Ale kiedy Merkury jest zbyt silny, tłumi emocjonalną stronę osobowości. Taka osoba próbuje wprowadzić logikę do sytuacji, w której trzeba poradzić sobie z emocjami. Merkury pod wpływem złych planet może być zarówno korzystna, jak i niekorzystna dla człowieka. Rdzenni mieszkańcy mający silną pozycję Merkurego mogą mieć silną inteligencję, ale mogą używać w sprytny sposób, jeśli cierpią z powodu choroby.

Osłabiony Merkury daje tej osobie niestabilny umysł, brak racjonalności, zaburzenia mowy, słabą artykulację, trudności w nauce, problemy skórne, problemy związane z układem nerwowym, problemy z pamięcią, a także problem ze zrozumieniem i dogłębną wiedzą. Taka osoba zwykle boryka się w sytuacjach społecznych z powodu złej ekspresji i błędów komunikacyjnych.

Venus

Venus to planeta znana ze źródeł miłości, romansu, seksu, piękna, muzyki, tańca i rekreacji. Jest to również znane jako Gwiazda Poranna i można je łatwo rozpoznać, gdy wcześnie rano widać ją w kierunku północnym. To najjaśniejsza planeta na niebie. Venus rządzi dwoma znakami zodiaku, a mianowicie Bykiem i Wagą. Jest wywyższona w Rybach i osłabiona w Pannie. To planeta przyciągania, miłości, bogactwa, wiedzy i dobrobytu. Zawód rządzony przez Venus obejmuje przemysł tekstylny, gotowe ubrania, jedzenie, restauracje, hotele, wycieczki i podróże, muzykę, teatr, poezję, literaturę, kino, przemysł seksualny, przemysł filmowy, aktorów, aktorkę, piękne salony, branża jubilerska, sklepy kosmetyczne, kostiumy, astrologia, obrazy, fotografia i inne prace twórcze itp. Przyjemności życiowe i luksusy są również oceniane po umieszczeniu Venus w horoskopie. Jeśli Venus nie jest korzystnie umieszczona na wykresie urodzenia, osoba taka cierpi z powodu braku atrakcyjności fizycznej, polubownego zachowania i skłonności do niepowodzenia w miłości lub życiu małżeńskim. To samo dzieje się, gdy Wenus jest dotknięta koniunkcją lub aspektem wrogich planet. Venus rządzi oczami, nosem, podbródkiem, gardłem, narządami płciowymi, nerkami, pęcherzem itp. Źle ustawiona Wenus wskazuje na dysfunkcję tych części ciała. Wenus jest uważana za dobroczynną, kobiecą i delikatną planetę.

Saturn

Są chwile, kiedy czujesz, dlaczego moje życie jest takie trudne, kiedy robię wszystko dobrze. To właśnie ma dla ciebie zrobić Saturn. Chodzi o dyscyplinę, trudności, opóźnienia, obowiązki, postępowanie i zaprzeczenia. Chce, abyś ciężko pracował, dołożył wszelkich starań, uczył się na własnych błędach, więc kiedy poczujesz smak sukcesu, nadal będziesz pokorny i ugruntowany, pomimo posiadania dużej wiedzy. Saturn jest więc surowym nauczycielem, który jest surowy, ale tylko dla dobra ucznia.

Saturn polega na dyscyplinie, zarządzaniu czasem, dotrzymywaniu terminów przez cały czas, przy jednoczesnym przestrzeganiu ograniczeń. Saturna nie można jednak nazwać planetą negatywną, ponieważ jego pozytywny wpływ czyni bogactwo . Ale to, co musisz zrobić, to być odważnym w najtrudniejszych próbach czasu. Saturn odnosi się również do osób starszych, łaski starości, tradycji, konwencjonalnych podejść i autorytetu. Nagradza cię za wytrwałość i karze za skróty i niecierpliwość.
Znaczenie Saturna w astrologii wedyjskiej
Saturn nakłada ograniczenia i cierpienia wynikające z karmy naszego życia w przeszłości, a dzięki nim pomaga nam rozpoznać nasze błędy i słabości, dostosować się i ostatecznie przyjąć odpowiedzialność. Gdy w horoskopie znajduje się pozycja Saturna, określa ona obszar, w którym osoba może musieć walczyć w życiu. Niemniej jednak jego siła w horoskopie określa, czy dana osoba będzie wystarczająco silna, aby poradzić sobie z trudnościami lub podatna na problemy.

Ludzie z silnym Saturnem w horoskopie są na ogół pracowici, zdolni do nieustannej pracy nad realizacją swoich celów. Co więcej, tacy ludzie są zwykle lojalni i mają większe poczucie obowiązku. Mają zdyscyplinowane podejście do życia, mają nieco poważny i surowy charakter.

Słaba pozycja Saturna w horoskopie rzutuje na niezdolność człowieka do stawienia czoła wyzwaniom życiowym. Tendencje ucieczki takich osób dodatkowo pogłębiają problemy, ponieważ Saturn chce, abyś ciężko pracował. Słaby Saturn w horoskopie może prowadzić do stresu psychicznego, dystansu w charakterze, uzależnień, a nawet w niektórych przypadkach chorób przewlekłych. Jeśli poddasz się i padniesz ofiarą skrótów, aby uniknąć cierpienia, trudności mogą się nasilić.

Najlepszym sposobem jest kierowanie się zdyscyplinowanym podejściem w życiu i ciężka praca, które stopniowo doprowadzą do oczyszczenia i poszukiwania prawdziwego ja w życiu. Ludzie z dotkniętym Saturnem powinni zrozumieć, że Saturn jest powolną planetą, więc jego efekty pozostają przez długi czas. Gdy miniesz okres wytrwałości i ciężkiej pracy, otrzymasz nagrody zarówno w sensie duchowym, jak i innym.

MARS

Rola Marsa w astrologii

Kolor Mars jest czerwony i jest to z natury uważana za wściekłą i męską planetę. W horoskopie planeta Mars rządzi odwagą i pewnością siebie. Pod względem zawodowym Mars reprezentuje wojsko, żołnierzy, wojowników, budowniczych, inżynierów i biznes nieruchomości. Znani chirurdzy mają również dobre pozycje Marsa w swoich horoskopach. W dzisiejszych czasach marketing znajduje się również pod kontrolą Marsa. Departament Policji, Wojskowości i para wojskowych również podlega wpływom Marsa. Dotyczy to również dziedziny techniki i inżynierii, a osoba z dobrym Marsem ma doskonałe cechy umysłu technicznego. Marsjanie wolą kłótnie i są porywczy.

Mars w Ascendencie sprawia, że osoba wygląda młodo. Inne cechy Marsa, jeśli zostaną uznane za korzystne, to energia, umiejętności administracyjne, determinacja we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli zostanie to postawione niekorzystnie, wywołuje agresję i gniew i stwarza przeszkody w życiu.

Mars jest uważany za złego, ale dla ascendentu Raka i Lwa staje się Yogkaraka i zapewnia osobie dobrobyt i bogactwo. Mars jest władcą znaków zodiaku Baran i Skorpion. Zaobserwowano, że Mars zapewnia otwartą agresywność Baranom, a skrytą agresywność Skorpionom.

Mars kontroluje także pasję i wskazuje na silną i niekontrolowaną potrzebę seksualną. Mars odgrywa bardzo ważną rolę w małżeństwie dziewczynki i chłopca. W wedyjskiej astrologii  tak zwany Manglik Dosha jest bardzo znany. Dlatego horoskopy zarówno chłopca, jak i dziewczynki są dopasowywane przed sfinalizowaniem propozycji małżeństwa. Ta dosha może powodować przeszkody, przerwy, spory, a nawet rozwód w życiu małżeńskim danej osoby. Umieszczenie Marsa w 1., 4., 7., 8. i 12. domu horoskopu powoduje Manglik Dosha.

Ogień jest żywiołem Marsa. Jest uznawany za ministra obrony w Układzie Słonecznym. Jego liczba numerologiczna to 9. Zarówno Słońce, jak i Mars są gorącymi planetami. Słońce oddaje ciepło niezbędne do podtrzymywania życia na Ziemi, ale energia i ciepło Marsa są wybuchowe w stopniu, który może spowodować zniszczenie. Energia Marsa jest głównie odpowiedzialna za wypadki i wojny na ziemi. To dlatego Słońce jest uważane za jedyną planetę Papi (ekstremalnie gorącą), ale Mars został oznaczony jako planeta malefic. Mars ma kontrolę nad produkcją broni, broni palnej, krakersów i materiałów wybuchowych. Jego pierwiastkiem jest miedź. Mars rządzi głównie czerwoną krwią i szpikiem w ludzkim ciele.

Choroby wywołane przez Marsa: Problemy z krwią ,, Napięcie, niepokój

Rahu – Głowa smoka

Rahu jest punktem odniesienia na niebie, a nie rzeczywistą planetą taką jak Słońce czy Merkury. Pomimo braku rzeczywistej obecności fizycznej jego wpływ jest głęboki i potężny. Rahu oznacza materializm i psoty. Reprezentuje fascynację obcymi, podróże za granicę, zawody techniczne, osoby starsze, kradzieże, spekulacje, złe nawyki, rewolucyjne tendencje, podziemia i dym. Kiedy Rahu ma negatywny charakter w horoskopie, powoduje niezadowolenie, tendencje materialistyczne, lęki, zniekształcony makijaż mentalny i fantazje. Rahu i Ketu to mroczne planety w astrologii wedyjskiej.

Podobnie jak Ketu, Rahu nie ma fizycznego kształtu ani masy jak planeta. Jest to punkt na niebie, gdzie widoczna ścieżka Słońca przecina się z śladem Księżyca w sferze niebieskiej podczas przemieszczania się z północy na południe. Z drugiej strony, kiedy Księżyc przecina ekliptykę podczas ruchu w kierunku północnym, punkt przecięcia nazywa się Ketu. Punkty te nie są jeszcze na niebie, ich pozycja zmienia się co roku w przybliżeniu o około 19 stopni i 30 minut. Rahu nazywany jest północnym węzłem księżyca i głową smoka w mitologii hinduskiej. Rewolucja wokół koła zodiaku trwa około 18 lat i pozostaje w każdym znaku przez około 1,5 roku.
Znaczenie Rahu w astrologii hinduskiej
Rahu odnosi się do nieświadomych pragnień, ambicji, przyjemności, strachu i niekulturowego zachowania. Działa podobnie jak Saturn i może przynieść nieoczekiwane straty, nieszczęścia, niepowodzenia i frustracje w życiu. Ta planeta ma charakter zwierzęcy. Daje osobie światowe wygody, nieoczekiwany sukces, zyski, bogactwo i siłę.

Umieszczony pozytywnie w horoskopie daje zwycięstwo nad wrogami i przeciwnikami. Problem polega jednak na tym, że zawsze istnieje poczucie niezadowolenia. Rahu sprawia, że nigdy nie jesteś zadowolony ze swoich ambicji, zysków, sukcesu, pieniędzy i stylu życia. Istnieje nienasycony głód więcej. Zatapia nas w nieświadome pragnienia, których nie jesteśmy w stanie pojąć, ale bezlitośnie je realizuje. Prowadzi to do uzależnień, obsesyjnego zachowania, zbyt ambitnej natury, nierealnych oczekiwań i fantazji.

Rahu jest silnie związany z naukami okultystycznymi. Również do ciemnej strony ludzkiego charakteru. Jest rewolucyjny z natury, stoi w sprzeczności z normami i konwencjami. Reprezentuje to, co nielegalne i ciemne. W grę wchodzi także element zagraniczny. Rahu odnosi się również do energii duchowej całkiem odwrotnie. Daje wiedzę o wyższych aspektach życia, okultyzmie i duchowości. Daje silną intuicję i dogłębne zrozumienie psychologii.

Ketu – ogon smoka

Ketu w astrologii wedyjskiej to Chhaya Graha, mroczna planeta.Z jednej strony Ketu odnosi się do Karmy, podaje wyniki czynów, które popełniliście w poprzednim życiu, z drugiej zaś odnosi się do duchowości, wyzwolenia i panowania nad okultyzmem i tajemnicami życia. To planeta oderwania, zabiera rzeczy. Ale to, co tu powiedzieliśmy, ma głębsze znaczenie. Rahu opowiada się za materialistycznymi tendencjami, podczas gdy Ketu dotyczy czystego oderwania się i wyzwolenia z iluzorycznego szczęścia życia. Jeśli jest negatywnie umieszczony na wykresie, może powodować zaburzenia psychiczne, dziwne tendencje, szaleństwo, obłąkanie, niepokój, napięcie, tendencje przestępcze i tak dalej.

Ketu nie jest prawdziwą planetą. Zasłania księżyc .Jest to punkt odniesienia na niebie, który nie ma fizycznej tożsamości, ale jest jak czarna dziura. Kiedy Księżyc porusza się z południa na północ, w miejscu, gdzie przecina się z ekliptyką, widoczna ścieżka Słońca nazywana jest Rahu. A kiedy Księżyc jest na południowym szlaku, punkt przecięcia ekliptyki nazywa się Ketu. Te dwa punkty nie są nieruchome, lecz poruszają się równomiernie, około 19 stopni i 30 minut rocznie. Całkowita rewolucja wokół Ziemi trwa aż 18,5 lat. Ketu w astrologii wedyjskiej zwany jest również Południowym Węzłem Księżyca, a w mitologii hinduskiej jest określany jako ogon smoka.