Wpływ planet na życie człowieka

Księżyc to królowa gwiazd imperialnych, a według astrologii wedyjskiej jest najważniejszą planetą. Znak Księżyca jest uważany za bardziej znaczący niż znak Słońca, ponieważ Księżyc kontroluje nasze emocje i zdolności umysłowe. Kiedy Księżyc jest niekorzystnie ustawiony w momencie narodzin, może prowadzić do zaburzeń psychicznych i depresji, a także powodować brak zainteresowania i pesymizm. Wedyjskie środki zaradcze mogą pomóc złagodzić negatywne wpływy Księżyca.

Słońce symbolizuje pewność siebie, ambicje, radość, mądrość, ciepło, królewskość i charyzmę. Jeśli Słońce jest pozytywnie umieszczone w horoskopie, może rozświetlić negatywności, ale jeśli jest niekorzystnie umieszczone, może prowadzić do problemów psychicznych i arogancji.

Jowisz to planetarny czynnik szczęścia i mądrości. Osoby z silnym Jowiszem w horoskopie mają wyższą wiedzę, wykształcenie, intelekt i stabilną sytuację finansową. Jowisz jest uważany za korzystną planetę, ale jego negatywna pozycja w horoskopie może prowadzić do trudności edukacyjnych, utraty bogactwa i wypadania włosów.

Venus jest piękną planetą, która wpływa na nas nie tylko w sensie fizycznym. Dzięki niej możemy dostrzegać piękno we wszystkim i doceniać to, co jest wokół nas piękne i wspaniałe. Venus jest związana ze sztuką, kreatywnością, luksusem i atrakcyjnością fizyczną. Ludzie urodzeni z silnym i korzystnym wpływem Venus, szczególnie jeśli znajduje się ona w Ascendencie, posiadają magnetyczną charyzmę. Kiedy Venus jest korzystna, obdarza ludzi bogactwem, szczególnie w okresach Mahadasa/Antradasa. Natomiast kiedy jest słaba w horoskopie, powoduje problemy skórne, problemy z płodnością zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Osoby pod negatywnym wpływem Venusa mogą mieć trudności z realizacją swoich romansów i podążać za nietypowymi trendami pod względem seksualnym. Mogą też mieć dodatkowe małżeństwa i nadmierną lub słabą energię seksualną. Negatywny wpływ Venusa może również powodować poróżnienie w stosunku do partnerki i dzieci oraz nadmierną senność w ciągu dnia.

Saturn

Unieważnienie złych skutków Saturna jest kluczowe, ponieważ jest to planetą, która ma głęboki, długotrwały i zazwyczaj złowrogi wpływ. Saturn jest wolno poruszającym się ciałem niebieskim, które pozostaje w jednym znaku nawet przez okres 2,5 roku. Jego obecność może być zarówno korzystna, jak i szkodliwa, w zależności od umieszczenia w momencie urodzin. Saturn jest karaką trudności, chorób jelit, kradzieży, śmierci, ale rządzi także życiem, bogactwem, własnością, dziećmi i kwestiami prawnymi. Ludzie pod wpływem dobroczynnych wpływów Saturna są zwykle naukowcami z wielką artykulacją i wzorową komunikacją. Negatywny wpływ Saturna w horoskopie może być szkodliwy dla ogólnego szczęścia. Taka osoba może mieć wiele trudności w swoim życiu, szanse na sukces są opóźnione, a możliwa jest także utrata bogactwa. Osoby pod negatywnym wpływem Saturna mogą cierpieć z powodu wypadania włosów, niskiej witalności i siły. Ich dom również wygląda na postarzały i jest zepsuty przez szkodniki. Mogą mieć problemy żołądkowe, nagłe choroby i nadmierną utratę wagi. Osoby te mają tendencję do konfliktów z podwładnymi i bywają pesymistycznie nastawione do życia.

Mars Ludzie posiadający słaby lub niekorzystny Mars w horoskopie mogą cierpieć na słaby wzrok, nawracające bóle głowy i cienie wokół oczu. Mars jest związany z krwią, co może prowadzić do niedokrwistości. Może również powodować nawracające bóle kolan. Ludzie ci mogą mieć problemy seksualne, ponieważ Mars rządzi naszymi pasjami, miłością, zmysłowością i zdolnościami seksualnymi. Kobiety z słabym Marsem mogą również doświadczać problemów z cyklem miesiączkowym i ciążą. Niekorzystne umiejscowienie Marsa może prowadzić do długów, trudności w ich spłacie oraz do myśli o ucieczce przed organami ścigania. Wedyjskie środki zaradcze mogą pomóc złagodzić te negatywne wpływy.

Rahu W astrologii wedyjskiej Rahu jest uważany za małą planetę. Nie rządzi żadnym znakiem zodiaku. Rahu łączy przyjazne stosunki z Saturnem, Merkurym i Wenusem, a jest neutralny w stosunku do Jowisza i Marsa. Słońce i Księżyc to planety wrogie dla Rahu, a Słońce jest dla niej bardziej niekorzystne. Rahu wpływa w najcięższy sposób podczas swojej Mahadasy i Antradasy, regresji lub przejścia przez znak. Dom, który jest pod złym wpływem Rahu, zostaje poważnie dotknięty. Ta planeta cieni, gdy jest pozytywna dla horoskopu, zwiększa skłonność duchową, perspektywy bogactwa, status królewski i tworzy szanse na szczęśliwe zamieszkanie za granicą. Jeśli jednak w horoskopie występuje uszkodzenie Rahu, dotyczy to nagłych katastrof, chorób przewlekłych, cudzołóstwa, szaleństwa, obrażeń, spisku, braku pokoju, a nawet śmierci. Ludzie z niekorzystnym Rahu regularnie popadają w konflikty z ludźmi w sąsiedztwie lub miejscu pracy. Osoby takie są podatne na nieufność i zdradę. Zwykle mają problemy ze snem z powodu stresu psychicznego, albo przeżywają koszmary senne.

Ketu – planeta cienia, jak Rahu. W vedyjskiej astrologii jest silnie związany z kumulowaniem karmy. Jego pozycja określa, co robiliśmy w poprzednim życiu, a Rahu, zawsze będący na siódmym miejscu od Ketu, mówi o naszym ostatecznym celu karmy w tym życiu. Ketu wiąże się również z duchowością i zjawiskami nadprzyrodzonymi. Może dać mądrość, intuicję, intelekt i skłonność do duchowości. Ale jednocześnie może powodować trudności, smutek, straty i niestabilność psychiczną. Gdy jest pozytywny, Ketu sprawia, że osoba jest intelektualnie duchowa, cnotliwa i intuicyjna, z ostrą pamięcią. Ketu daje wiedzę zdobytą w poprzednich wcieleniach. To może być powód, dla którego uważasz, że niektórzy ludzie mają większy talent do biznesu. Przynosi także dobrobyt, dobre zdrowie i nieoczekiwane korzyści.

Jeśli jednak jest niekorzystnie umieszczony w momencie narodzin, może powodować problemy z dziećmi. Mogą wystąpić problemy zdrowotne, takie jak ból kolan, zapalenie stawów oraz problemy związane z nerkami i drogami moczowymi. Może również powodować brak wiary w religię lub jakąkolwiek formę duchowości, niską koncentrację, zaburzenia, cierpienie psychiczne i straty materialne.